28kW

Pompa ciepła 28kW jest oparta o sprężarkę Danfoss na czynnik R410A. Urządzenie jest zaprojektowane jako monoblokowe (kompakt), ale istnieje możliwość rozdziału na rozwiązanie typu split. Wentylator o średnicy 800mm, 3 ogromne wymienniki lamelowe i duży skraplacz gwarantują najlepsze osiągi i niski hałas.

Pompy ciepła o mocy grzewczej 28kW wyposażono w stworzoną dla ogrzewania w bardzo niskich temperaturach sprężarkę Danfoss na czynnik R410A ze zintegrowanym wtryskiem cieczy. Sprężarka stałoobrotowa tego typu zapewnia najlepsze osiągi za rozsądną cenę.

Markowy produkt firmy Danfoss (giganta chłodnictwa) gwarantuje długie lata bezawaryjnej pracy w polskich warunkach klimatycznych.

Absolutnie rewelacyjna koperta pracy zapewnia dobre osiągi COP i wysokie temperatury skraplania w szerokim zakresie temperatur zewnętrznych.

Moc grzewcza 28kW dla A/W 7/35’C .
Temperatura minimalna parowania osiąga -30°C.
Temperatura maksymalna skraplania osiąga +68°C.

Dedykowana profesjonalna automatyka urządzenia zapewnia ochronę sprężarki w całym zakresie koperty pracy, optymalizując moc i hałas urządzenia.

Automatyka chłodnicza i sterowanie są we wszystkich pompach typoszeregu 24kW takie same. Oferowany standardowo sterownik steruje:
– pompą ciepła (wszystkie elementy wbudowane w jednostkę zewnętrzną),
– pompą wodną skraplacza obsługującego bufor CO (on-off i płynnie 0-10),
– pompą wodną ładowania zasobnika CWU,
– zaworem przełączającym CWU/bufor.
Istnieje możliwość łatwej rozbudowy automatyki o moduły sterowania:
– pogodowy z zaworem mieszającym  i pompą obiegową (max. 4 zawory),
– sterowanie solarnem,
– sterowanie ogrzewaniem basenu,
– sterowanie obiegami pokojowymi – max 16 pokojów,
– sterowanie oświetleniem w pokojach,
– sterowanie roletami itp.
Wbudowane w sterowanie WEB serwer pozwala na obsługę systemu z przeglądarki dowolnego PC, tabletu lub smartfona przez domową sieć WiFi.
Przy stałym zewnętrznym IP możliwa obsługa z dowolnego miejsca na Ziemi przez Internet.